Nie od dziś wiadomo, że odpowiedni wystrój wnętrza domu nie należy do najprostszych zadań. internecie mamy do wyboru gotowe pomysły, które wystarczy zrealizować, aby otrzymać ciekawy efekt. Najczęściej jednak chcemy mieć spersonalizowane rozwiązanie, całkowicie zaprojektowane pod nasz gust i wyobrażenia. Idealne do tego jest wykorzystanie nieszablonowych wydruków wielkoformatowych. Jakie mamy do wyboru propozycje w tym zakresie? 

Zazwyczaj druk wielkoformatowy kojarzyć się może z promocją najróżniejszych firm i ich produktów. Nikt nie powiedział jednak, że jest to jedyne zastosowanie dla tego rozwiązania. Poniżej prezentujemy kilka ciekawych pomysłów, które można wykorzystać podczas urządzania przestrzeni naszego mieszkania.  

Plakaty i reprodukcje 

Na sam początek idzie najlepiej rozpoznawany i najczęściej wykorzystywany typ druku wielkoformatowego. Od dekad na ścianach wielu mieszkań możemy znaleźć plakaty i reprodukcje, które są interesującą formą ozdoby ścian. Warto jednak zauważyć, że technologia druku poszła dość mocno do przodu, dzięki czemu możemy uzyskać fotograficzną jakość, nawet przy ogromnej powierzchni plakatu lub reprodukcji. To stwarza szerokie spektrum możliwości, które wcześniej nie były osiągalne. 

Tapety i fototapety  

Swego czasu ta metoda ozdabiania ścian przestała być pożądanym rozwiązaniem wśród większości amatorów wystroju wnętrz. W ciągu ostatnich kilku lat możemy jednak zaobserwować wielki powrót tapet i fototapet. Podobnie jak w przypadku plakatów i reprodukcji, postęp technologiczny sprawił, że fototapety mogą być tworzone w niespotykanej wcześniej jakości, szczególnie przy wykorzystaniu technologii UV-GEL 

Litery przestrzenne 

Bardzo rzadko spotykane i niezwykle efektowne rozwiązanie. Litery przestrzenne są niejako odpowiedzią na wiekowy już sposób wizualnej komunikacji, czyli neon. Podobnie jak w przypadku tego popularnego w latach 80. jaskrawego napisu, również litery przestrzenne mogą być podświetlane, najczęściej za pomocą lamp LED-owych. Takie napisy uświetnią każdą przestrzeń, w której zostaną umieszczone.  

%d bloggers like this: