W dzisiejszych czasach reklama jest podstawą sukcesu każdego przedsiębiorstwa, które zajmuje się sprzedażą w sektorze B2C. Ponieważ na rynku mamy dostępne setki, jeśli nawet nie tysiące firm, które oferują produkty zbliżone do siebie, przedsiębiorcy dwoją się i troją, aby w jakiś sposób wyróżnić się spośród gąszcza konkurencji. Idealnym rozwiązaniem jest zastosowanie nieszablonowych wydruków wielkoformatowych, które gwarantują rozpoznawalność i unikalny marketing. Jak zatem możemy wykorzystać takie wydruki w promocji swojej firmy?

Ze względu na rosnące zapotrzebowanie na wszelkiego rodzaju produkty możemy zaobserwować także wzrost konkurencji w niektórych obszarach biznesu. Ponieważ jest to zdrowy objaw, a także pocieszający widok na przyszłość, klienci mogą być zadowoleni z powodu dużego wyboru towarów na rynku. Problemem dla przedsiębiorców jest jednak odpowiednie ubranie swojego produktu w taki sposób, aby klienci zdecydowali się właśnie na niego, a nie na konkurencyjny odpowiednik. Od dekad marketingowcy głowią się nad tym problemem i wymyślają coraz to nowe rozwiązania promocyjne, które czasem przynoszą efekty, a czasem niestety nie zmieniają sytuacji w żaden sposób.

Idealnym pomysłem, który zdobył uznanie na całym świecie i wdrażany jest z powodzeniem w wielu firmach, jest wydruk wielkoformatowy. Jest to dość oczywista sprawa, jeśli pomyślimy o standardowych banerach, roll-upach, czy wielkich bilbordach. Chcąc jednak wybić się przed szereg, musimy zaopatrzyć się w inne rozwiązania.

Jednym z nich są folie podłogowe. Jest to niezwykle ciekawy nośnik informacji, ze względu na swoje niestandardowe położenie (można domyślić się po nazwie). Ponieważ przestrzeń informacyjna chociażby w galeriach handlowych to nie tylko witryny sklepowe i ściany, folie podłogowe idealnie mogą spełnić rolę reklamy. Grafiki zadrukowuje się na folii z podkładem klejowym, a całość pokrywa laminatem antypoślizgowym, który dodatkowo zapewnia trwałość wydruku.

Równie nowatorskie są wydruki na mediach płaskich i rolowych, tudzież wydruki na płytach. Firmy mogą zamówić całe konstrukcje stworzone na różnorodnych surowcach, dzięki czemu możliwe jest stworzenie całej kampanii marketingowej za pomocą ciekawej konstrukcji, która jednocześnie jest bardzo łatwa w transporcie. W drukarni wielkoformatowej możemy poprosić o gotowy i wycięty wydruk lub o wydruk, który nakleimy sami z roli.

 

%d bloggers like this: