Etykiety samoprzylepne towarzyszą niemal każdej branży od wielu dekad. Wykorzystywane są do wielu celów, ale każdy z nich wymaga od etykiety wytrzymałości i dokładnego zaprojektowania. Wartość tego rozwiązania jest nie do przecenienia, a w poniższym wpisie rozpatrzymy kilka sposobów na wykorzystanie etykiet samoprzylepnych.

Ze względu na rosnące zapotrzebowanie na różnego rodzaju towary, rośnie jednocześnie potrzeba wykorzystania etykiet samoprzylepnych. Nie mamy tu na myśli wyłącznie etykiet naklejanych na same produkty, ale także tych, które można zastosować do innych celów. Poniżej prezentujemy kilka pomysłów na wykorzystanie etykiet w swoim biznesie.

Etykiety na butelki

W przypadku etykiet samoprzylepnych na butelki możemy wykorzystać cały szereg urozmaiceń. Szczególnie dobrze sprawdzają się tutaj tłoczenia, srebrzenia i złocenia. Są one widoczne zwłaszcza na butelkach przeznaczonych do dystrybucji piwa lub innych alkoholi. Sytuacja wygląda nieco inaczej w produkcji butelek do wina. Do tego wykorzystujemy specjalny papier jako surowiec, dzięki czemu oznakowanie wina szczególnie wyróżnia się spośród innych towarów.

Etykiety peel-off

Jest to świetne i nieszablonowe rozwiązanie. Takie etykiety pozwalają na odklejanie i przyklejanie różnych warstw etykiet, dzięki czemu możemy zapełnić większą powierzchnię dodatkową treścią. Świetnie przydają się do komunikowania, np. sezonowych promocji lub konkursów.

Przywieszki

Jedną z form etykiet są także przywieszki. Wykorzystujemy je wszędzie tam, gdzie naklejenie etykiety bezpośrednio na daną powierzchnię nie zdaje egzaminu. Mamy tu na myśli przede wszystkim przemysł mięsny, czy chociażby produkcję torebek i walizek podróżnych. Przywieszki mogą być umieszczane na towarach i usuwane z nich z ogromną łatwością.

Znakowanie magazynów

W przypadku oznakowania przeznaczonego dla logistyki i magazynowania, etykiety najczęściej nie są dziełami sztuki, ale spełniają bardziej utylitarną rolę. Muszą być wytrzymałe na trudne warunki panujące w budynku (a często też poza nim) i widoczny sposób komunikować odpowiednie informacje. Wykonywane są na trwałym surowcu, z użyciem silnego kleju, który nie odpadnie zbyt szybko od regału, czy też podłogi.

%d bloggers like this: