Wszystkie poważniejsze biznesy retailowe wykorzystują reklamę w wielkim formacie. Nie oznacza to jednak, że trzeba ograniczać się do wielkich banerów lub plakatów, które są zawieszane w centrach handlowych. W dzisiejszych czasach klienci doceniają dużo bardziej wyrafinowane metody wizualnej promocji sklepów. Poniżej przedstawiamy kilka ciekawych rozwiązań, które przykują uwagę odwiedzających.

 

Przedsiębiorcy muszą wziąć pod uwagę dość istotną regułę rządzącą dzisiejszą reklamą: potencjalni klienci są już  tak przyzwyczajeni do standardowych rozwiązań, że powiew świeżości potrafi zdziałać marketingowe cuda. Ponieważ to właśnie przyciągnięcie kolejnych osób do naszego stoiska jest celem wizualnej identyfikacji, trzeba jakoś wystawać z tłumu innych reklam. Jakimi metodami możemy osiągnąć zamierzony efekt?

 

Grafiki okienne

Jednym z ciekawszych (a rzadko dobrze wykorzystywanych) pomysłów jest zastosowanie grafiki okiennej. Taka przylepiona na okno, wydrukowana na odpowiedniej folii i odpowiednio przycięta grafika może stworzyć zaskakujące kształty. Takie rozwiązanie polecane jest bezpośrednio na witrynach sklepowych lub szklanych elewacjach budynków.

 

Folie podłogowe

Tworzenie złożonych konstrukcji marketingowych na różnych materiałach może zaprocentować w zaskakujący sposób. Wykorzystanie do tego przestrzeni podłogowej jest idealnym sposobem na nieszablonowe zakomunikowanie marki potencjalnym klientom. Grafika podłogowa składa się z zadrukowanej folii i podkładu klejowego, a także specjalnego laminatu, który zapobiega poślizgom.

 

Tapety i fototapety

Nieśmiertelne fototapety przydają się nie tylko w domach. Dynamicznie rozwijające się firmy także decydują się na właśnie taki sposób reklamowania swoich produktów. Warto zauważyć, że nowoczesne fototapety tworzone są w technologii przyjaznej środowisku (na przykład Uvgel), a klient może zażyczyć sobie niemal każdego wzoru na zadruku. Dostępne są klasyczne wersje papierowe i flizelinowe, ale również syntetyczne.

 
%d bloggers like this: